21.8

1938
W Houston w Teksasie urodził się wokalista Kenny Rogers (Kenneth Donald Rogers), jedna z legend muzyki country.

1944
W Hayzel w stanie Kentucky przyszła na świat Sharon Lee Myers, znana jako Jackie DeShannon - amerykańska wokalistka i autorka tekstów.

1952
W Ankarze w Turcji urodził się Joe Strummer, wokalista i gitarzysta The Clash. Był też założycielem grup The 101'ers, The Clash i The Mescaleros.

1952
W Cannock w Wielkiej Brytanii urodził się Glenn Hughes, w latach 1973-76 gitarzysta basowy i wokalista grupy Deep Purple. Wcześniej związany był z grupą Trapeze. Od 1977 roku śpiewa i nagrywa solo.

1954
Urodził się Steve Smith, były perkusista amerykańskiej rockowej grupy Journey.

1955
Urodził się Tomasz Lipiński, gitarzysta i wokalista między innymi zespołów Tilt, Brygada Kryzys, Fotoness i Czad Kommando Tilt. Nagrał także płytę solową. Obecnie jest liderem formacji Tilt 2000.

1957
Urodziła się Kim Sledge, wokalistka w Sister Sledge.

8/21

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder