2.12

1942
Urodził się Marek Ałaszewski, kompozytor, gitarzysta, także autor tekstów piosenek i wokalista, z wykształcenia artysta malarz. W 1969 roku założył grupę Klan w której gra do dziś.

1952
W Phoenix urodził się Peter Kingsbery, wokalista i basista grupy Cock Robin.

1960
Urodził się Rick Savage, basista zespołu Def Leppard. Razem z wokalistą Joe Elliotem są jedynymi członkami zespołu którzy grają w nim od początku istnienia.

1968
Urodził się Nate Mendel, basista zespołu Foo Fighters; Mendel udziela(ł) się również w projektach: The Jealous Sound, Sunny Day Real Estate, The Fire Theft, Diddly Squat oraz Christ On A Crutch.

1969
W Łodzi urodził się Adam Marszałkowski, perkusista. Urodzony w Łodzi, z wykształcenia polonista i geodeta. Nagrał dwie płyty z zespołem Ich Troje. Założyciel zespołu Normalsi. Od 2008 roku gra w zespole Coma.

1983
Telewizja MTV po raz pierwszy pokazała legendarny, 14-minutowy teledysk do piosenki "Thriller" Michaela Jacksona.

2002
Peter Garrett, wokalista australijskiego zespołu Midnight Oil, po 25 latach odszedł z grupy, by poświęcić się działalności politycznej.

2009
Zmarł Eric Woolfson; wokalista, autor tekstów i kompozytor, współzałożyciel grupy The Alan Parsons Project.

12/2

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder