21.12

1940
W Baltimore w amerykańskim stanie Maryland urodził się Frank Zappa, legendarny muzyk, jeden z największych artystów współczesnego rocka i jazzu.

1946
Urodził się Ariel Bender, czyli Luther Grosvenor, w latach 1967-1974 gitarzysta formacji Spooky Tooth, a od 1973 do 1974 - Mott The Hoople. Nagrywa również solo. W 1972 ukazała się jego pierwsza płyta "Under Open Skies".

1946
W Hawthorne w Kalifornii urodził się Carl Wilson, współzałożyciel zespołu The Beach Boys.

1947
Urodził się Paco de Lucía (wł. Francisco Sánchez Gómez), wirtuoz gitary klasycznej

1951
Urodził się Przemysław Gintrowski, kompozytor i wokalista. W 1979 roku, wspólnie z Jackiem Kaczmarskim i Zbigniewem Łapińskim stworzyli trio i przygotowali program poetycki Mury. Tytułowa piosenka programu, Mury, oparta na utworze katalońskiego barda Lluisa Llacha L’Estaca – stała się nieformalnym hymnem „Solidarności” i symbolem walki z reżimem.

1964
W Brukseli urodził się Kris Wauters, gitarzysta i klawiszowiec grupy Clouseau.

1992
Zmarł Albert King (wł. Albert Nelson, ps. The Velvet Bulldozer), gitarzysta i wokalista bluesowy, jeden z trzech Królów Bluesa

12/21

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder