21.10

1940
Urodził się Manfred Mann (Manfred Sepse Lubowitz), współzałożyciel i klawiszowiec zespołu Manfred Mann.

1941
Urodził się Steve Cropper, legendarny gitarzysta grupy Booker T. And The MG's. Jest również producentem płytowym wielu znanych wykonawców. Steve Cropper mieszkał na rodzinnej farmie w Dora w Missouri. W 1950 roku jego rodzina przeprowadziła się do Memphis w Tennessee.

1946
Urodził się Lee Loughnane, trębacz i klawiszowiec formacji Chicago.

1957
Urodził się Steve Lukather, kompozytor, wokalista i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny zespołu Toto.

1981
Jean-Michel Jarre, jako pierwszy zachodni artysta rockowy, wystąpił w Chinach. Był to pierwszy z pięciu koncertów z towarzyszeniem chińskich muzyków - ten odbył się w Pekinie, a ostatni w
Szanghaju. Wydarzenie zostało utrwalone na taśmie przez Andrew Paddingtona. Na podstawie nagrania został wydany album "The Concerts in China".

1995
W wyniku przedawkowania kokainy zmarł 28-letni wokalista zespołu Blind Melon, Shannon Hoon.

10/21

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder