2.11

1941
Urodził się Bruce Welch, gitarzysta, wokalista, kompozytor i współzałożyciel grupy The Shadows.

1944
W angielskim hrabstwie Lancashire urodził się wirtuoz instrumentów klawiszowych Keith Emerson, założyciel m.in. zespołu Emerson, Lake & Palmer.

1947
Urodził się Dave Pegg, od 1979 roku basista Jethro Tull. Grał również w Fairport Convention oraz na wielu albumach innych wykonawców jako muzyk sesyjny.

1961
W Consort w kanadyjskiej prowincji Alberta urodziła się wokalistka Kathryn Dawn Lang, występująca jako K.D. Lang.

1963
W mieście Harrisburg (Pensylwania) urodził się basista Robert Harry Kuykendall, występujący jako Bobby Dall, członek zespołu Poison.

1996
Zmarła Eva Cassidy, piosenkarka. Chociaż posiadała możliwości wokalne sprawdzone w szerokim repertuarze, przez całe życie nie była szerzej znana poza okolicami Waszyngtonu.

2007
Mirosław Breguła, wokalista i współzałożyciel popularnej w latach 80. grupy Universe, popełnił samobójstwo w swoim mieszkaniu w Chorzowie. Miał 43 lata.

11/2

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder