2.1

1943
Urodził się Tadeusz Trzciński; muzyk zespołu Breakout. Grał na harmonijce ustnej. Zagrał na czterech płytach Breakoutu.

1947
Urodziła się Ewa Śnieżanka, polska piosenkarka i działaczka samorządowa.

1949
Urodził się Chick Churchill, klawiszowiec formacji Ten Years After.

1955
W Memphis pięć tysięcy ludzi uczestniczyło w pogrzebie czarnej gwiazdy rhythm and bluesa, Johnny'ego Ace. Artysta zastrzelił się tydzień wcześniej, grając sam z sobą w rosyjską ruletkę.

1963
Urodził się Krzysztof Myszkowski, wokalista, gitarzysta, kompozytor, założyciel i lider zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

1964
Amerykanie po raz pierwszy usłyszeli piosenkę "She Loves You" zespołu The Beatles, którą zaprezentował Jack Parr w swoim programie telewizyjnym.

1975
Urodził się Robert Westerholt, założyciel i gitarzysta holenderskiego zespołu metalu symfonicznego Within Temptation. Na albumach Enter i The Dance udzielał się także wokalnie.

1975
W kalifornijskim mieście Agoura Hills urodził się główny wokalista amerykańskiego zespołu rockowego Hoobastank ­ Douglas Robb.

1979
W Nowym Jorku rozpoczął się proces Sida Viciousa z Sex Pistols, oskarżonego o zamordowanie swojej dziewczyny, Nancy Spungen. Vicious nie doczekał ogłoszenia wyroku, miesiąc później zmarł w wyniku przedawkowania heroiny.

1993
Elton John pobił, należący do Elvisa Presleya, rekord najdłuższego pobytu w US Top 100 (23 lata). Piosenka "The Last Song" znalazła się na 24. miejscu zestawienia.

1/2

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder