20.9

1946
Urodził się Mick Rogers, gitarzysta i wokalista grupy Manfred Mann's Earth Band. W zespole gra do dziś. Na swoim koncie ma też kilka albumów solowych.

1947
W Chicago urodzili się bliźniacy Chuck i John Panozzo. Pierwszy był gitarzystą basowym a drugi perkusistą w grupie Styx. W roku 1996 zmarł John Panozzo.

1957
W Auckland na Nowej Zelandii urodziła Alannah Currie, autorka tekstów i członkini brytyjskiego zespołu Thompson Twins, a następnie eksperymentalnej grupy Babble.

1966
Na portugalskiej wyspie Terceira na Azorach urodził się Nuno Duarte Gil Mendes Bettencourt, znany jako Nuno Bettencourt - były gitarzysta rockowego zespołu Extreme, który w połowie lat 90. rozpoczął karierę solową. Nuno doczekał się gitar sygnowanych jego nazwiskiem. Są to modele N firmy Washburn.

1967
Urodzili się bracia Gunnar i Matthew Nelsonowie z zespołu... Nelson. Ich ojciec to Rick Nelson, idol amerykańskich nastolatków z lat 50.

9/20

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder