20.8

1934
W South Bend w stanie Indiana urodził się Sneaky Pete Kleinow, gitarzysta sesyjny, który uczestniczył w nagraniach albumów między innymi takich gwiazd jak Bee Gees, Lemonheads,
Flying Burrito Brothers i Stevie Wonder.

1942
Urodził się Isaac Hayes, aktor, kompozytor i producent muzyczny. W 1972 roku otrzymał Oskara za muzykę do filmu Shaft.

1946
Urodził się Ralf Hutter, współzałożyciel, klawiszowiec i wokalista zespołu Kraftwerk. Jest jedynym członkiem zespołu, który gra w nim bez przerwy od jego powstania w 1970 roku.

1948
W Birmingham urodził się Robert Plant, wokalista słynnej grupy Led Zeppelin. Po rozwiązaniu zespołu w 1980 roku kontynuował karierę solową.

1949
W Birmingham w Anglii przyszedł na świat Philip Parris Lynott, syn Brazylijczyka i Irlandki, gitarzysta i lider Thin Lizzy.

1966
Urodził się Dimebag Darrell (Darrell Lance Abbott), gitarzysta amerykański, członek zespołów metalowych Pantera i Damageplan. Naukę gry rozpoczął w wieku trzynastu lat, grając na gitarze Hondo Les Paul, którą dostał od ojca.

1970
W Jacksonville na Florydzie na świat przyszedł Fred Durst (właściwie William Frederick Durst), wokalista formacji Limp Bizkit.

1979
Ukazał się album "Slow Train Coming" Boba Dylana. Było to wielkie kazanie napisane pod wpływem idei chrześcijańskich. Producentami byli, Jerry Wexler i Barry Beckett a płyta została wydana pod szyldem wytwórni Columbia Records.

1980
W wieku 42 lat zmarł francuski piosenkarz Joe Dassin.

8/20

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder