20.11

1943
Urodził się Marek Tomaszewski, pianista, współtwórca duetu fortepianowego Marek i Wacek. Marek Tomaszewski i Wacław Kisielewski poznali się mając 18 lat, obaj studiowali w
Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie.

1944
W Harrow w Anglii przyszedł na świat producent Mike Vernon. Na koncie ma sukcesy takich grup jak Fleetwood Mac, Chicken Shack czy Ten Years After.

1946
W Nashville urodził się Duane Allman, współzałożyciel i gitarzysta grupy The Allman Brothers Band. Był jednym z najoryginalniejszych białych gitarzystów lat 60. W 2003 roku został sklasyfikowany na 2. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

1947
W Wichita w stanie Kansas urodził się Joe Walsh, członek grupy The Eagles od roku 1976, znany także z dokonań solowych.

1957
Urodził się James Brown, perkusista brytyjskiej grupy UB40.

1965
Michael Diamond, muzyk, kompozytor, autor tekstów i raper. Członek i założyciel grupy hip-hopowej Beastie Boys. Mike D zajmuje się w zespole rapowaniem, śpiewaniem i grą na perkusji.

1981
W Wielkiej Brytanii ukazał się longplay "Stop And Smell" Ringo Starra. To jego ósmy solowy album.

11/20

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder