19.5

1945
W Londynie urodził się Pete Townshend, brytyjski gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej grupy The Who założonej w 1964 roku. Gitarzysta nagrywa również albumy solowe.
Pierwszy z nich ukazał się w 1972 roku.

1946
Urodził się Ryszard Gromek perkusista zespołów Czerwono-Czarni, Wiatraki, Test oraz Orkiestry teatru Syrena. Zmarł 27 wrześna 1984 roku.

1947
Urodził się Steve Currie, basista zespołu T. Rex. Zmarł w wieku zaledwie 33 lat.

1949
W Dallas w Teksasie urodził się Dusty Hill, wokalista, basista i kompozytor zespołu ZZ Top.

1952
W Kingston urodziła się Grace Jones, jamajska modelka, wokalistka, kompozytorka i aktorka. Pierwszą płytę nagrała w roku 1977. W 1985 wystąpiła u boku Rogera Moora w filmie "View To A Kill", kolejnym odcinku przygód superagenta Jamesa Bonda.

1954
W Melbourne urodził się Phil Rudd, perkusista i współzałożyciel AC/DC. Grał w tym zespole od roku 1974 do sierpnia 1983, kiedy zastąpił go Simon Wright. Kilka lat temu, po odejściu Wrighta, ponownie dołączył do grupy. Obecnie perkusistą zespołu jest Chris Slade.

1958
Urodził się Mark Laff, w latach 1977-79 perkusista legendarnej punkowej formacji Generation X (jej członkiem był również Billy Idol).

1960
W Londynie urodziła się brytyjska wokalistka pop Yazz, która naprawdę nazywa się Yasmin Evans.

1999
Stevie Wonder otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Rutgersa w Nowym Brunszwiku.

5/19

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder