19.10

1944
W Westmoreland na Jamajce urodził się Peter Tosh, członek słynnej grupy The Wailers towarzyszącej Bobowi Marleyowi. W 1976 roku zadebiutował również jako solista albumem "Legalize It".

1946
Urodził się Keith Reid, brytyjski tekściarz, autor większości przebojów Procol Harum.

1957
W Prestatyn urodził się wybitny walijski wokalista i multiinstrumentalista Karl Wallinger, twórca między innymi projektu World Party.

1960
W Londynie urodził się Daniel Mark Woodgate – brytyjski muzyk, najbardziej znany jako perkusista brytyjskiego zespołu ska poprockowego Madness. Znany jest też pod pseudonimem Woody. Gra w Madness od 1978 roku do dziś.

1963
Grupa The Beatles zarejestrowała świątecznego singla z utworami "I Want To Hold Your Hand" i "This Boy" oraz świątecznymi życzeniami dla członków fan clubu. Płytka "Beatles Christmas Records" ukazała się 30 grudnia.

1989
W szpitalu w Londynie zmarł gitarzysta Alan Murphy, znany brytyjski muzyk sesyjny (grał m.in. na czterech albumach Kate Bush), od 1988 roku członek grupy Level 42.

1997
Zmarł Glen Edward Buxton, gitarzysta zespołu Alice'a Cooper'a.

10/19

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder