1.9

1946
W Douglas na wyspie Man w Wielkiej Brytanii urodził się Barry Gibb, członek grupy Bee Gees. Barry jest najstarszym z trzech braci tworzących zespół.

1953
Urodził się Witold Paszt, piosenkarz oraz założyciel i wokalista zespołu Vox. W Zamościu, gdzie się urodził, ukończył szkołę muzyczną. Dalej w zakresie muzyki kształcił się na Wydziale Wychowania Muzycznego UMCS w Lublinie. Mieszka w Zamościu.

1955
W Woking w Anglii przyszedł na świat Bruce Foxton, basista tria The Jam i punkowej grupy Stiff Little Fingers.

1957
W Hawanie przyszła na świat Gloria María Milagrosa Fajardo. Po rewolucji kubańskiej jej rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, a Gloria - pod nazwiskiem męża, Estefan - zrobiła karierę jako "królowa latynoskiego popu".

1960
Urodził się Joseph Williams, wokalista zespołu Toto. Prywatnie jest synem kompozytora muzyki filmowej Johna Williamsa.

1971
W Ostrowie Wielkopolskim urodził się Maciek Balcar, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny i filmowy. Od 2001 roku wokalista zespołu Dżem (zastąpił Jacka Dewódzkiego, który dołączył do grupy po śmierci Ryszarda Riedla).

1990
Zespół The Cure, aby uczcić premierę albumu "Mixed Up", nadał 4-godzinny, piracki program radiowy. Program, zatytułowany "Cure FM", został wyemitowany z nieznanego miejsca w Londynie i zawierał zbiór wywiadów i niepublikowanych nagrań zespołu oraz prognozę pogody, informacje o korkach i specyficzne reklamy.

2004
W Atlancie odbyła się aukcja na rzecz The Rainforest Foundation, założonej przez Stinga i jego żonę Trudi Styler. Nieoczekiwanie Sting ściągnął swoją koszulę i ofiarował ją na licytację. Nie wiadomo, czy znalazł się jakiś kupiec. Aukcja przyniosła w sumie 150 tysięcy dolarów, z czego 33 tysięcy zapłacono za gitarę basową Stinga firmy Fender, sygnowaną jego pseudonimem artystycznym.

2007
Odbyła się światowa premiera filmu „Into the Wild”, do którego soundtrack stworzył Eddie Vedder, wokalista grupy Pearl Jam.

9/1

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder