18.9

1933
Urodził się znany polski piosenkarz Jerzy Połomski. Wylansował wiele przebojów lat 60. i 70. między innymi "Cała sala śpiewa z nami", "Woziwoda", "Komu piosenkę?", "Bo z dziewczynami".

1949
Urodził się Kerry Livgren, muzyk i kompozytor, najbardziej znany jako współtwórca i były członek zespołu Kansas.

1951
W Fort Lee w Virginii przyszedł na świat Dee Dee Ramone, członek założyciel i basista legendarnej grupy The Ramones w latach 1974–1989.

1962
W angielskim Sheffield urodziła się Joanne Catherall, wokalistka zespołu Human League.

1970
W Londynie zmarł Jimi Hendrix - wokalista, gitarzysta, kompozytor, muzyk rockowy wszech czasów. Odkryty przez basistę grupy The Animals - Chasa Chandlera - debiutował na scenach brytyjskich, grając przedtem z Little Richardem, The Isley Brothers, B.B. Kingiem, Ike and Tina Turner i Johnem Hammondem.

1971
Pink Floyd wystąpili jako pierwszy zespół rockowy podczas festiwalu muzyki współczesnej w Montreux w Szwajcarii. Zaprezentowali materiał z albumu "Atom Heart Mother".

1976
Queen zagrali darmowy koncert w Hyde Parku, który zgromadził około 150 tysięcy osób.

1983
Zespół Kiss podczas koncertu w MTV, po raz pierwszy pokazał się publicznie bez charakteryzacji.

1984
Motley Crue zadebiutowali na żywo podczas festiwalu Monsters Of Rock w Castle Donington w Anglii.

1987
Ukazał się album "Crazy Nights" grupy Kiss. To w ich dorobku dwudziesty drugi z kolei album. Wydawcą była wytwórnia Mercury a produkcją zajął się Ron Nevison.

1996
Na aukcji w londyńskim domu Sotheby's napisane odręcznie przez Johna Lennona półtorej linijki tekstu "Being for the Benefit of Mr. Kite" zostało sprzedane za ponad 100 tysięcy dolarów. Na tej samej aukcji syn Lennona, Julian kupił anonimowo zapiski McCartneya dotyczące nagrania "Hey Jude". Zapłacił 39 tysięcy dolarów.

9/18

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder