18.8

1940
Urodził się polski pianista jazzowy Adam Makowicz. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku. Od lat mieszka w Stanach Zjednoczonych.

1943
W Bytomiu urodziła się Karin Stanek, piosenkarka bigbitowa, wokalistka zespołu Czerwono-Czarni, ceniona za energię i wyrazistość sceniczną, określana jako jeden z symboli bigbitu.

1945
Urodził się Vince Melouney, gitarzysta towarzyszący grupie Bee Gees w pierwszych latach kariery.

1949
Urodziła się Irena Jarocka, piosenkarka i aktorka. W 2010 wspólnie z Michaelem Boltonem nagrała swój ostatni przebój „Break Free”. W tym samym roku nagrała jeszcze nowy świąteczny album. Zmarła w roku 2012.

1950
W Londynie urodził się Dennis Elliott, współzałożyciel i perkusista grupy Foreigner. Wcześniej grał w zespole If.

1953
Urodził się Maciej Januszko, gitarzysta i wokalista grupy Mech.

1962
Urodził się Jarosław Janiszewski, założyciel, wokalista, kompozytor i tekściarz kilku trójmiejskich zespołów rockowych: Bielizna, Czarno-Czarni i Doktor Granat. Pisze dla nich charakterystyczne, absurdalne teksty i śpiewa mocno zmanierowanym głosem.

1969
W miejscowości Valley Stream w stanie New York urodził się Erik Schrody, frontman formacji House Of Pain, występujący w latach 90. pod pseudonimem Everlast.

1978
Grupa Siouxie And The Banshees zadebiutowała singlem "Hong Kong Garden".

1999
R.I.A.A. ogłosiła, że album "Supernatural" Santany osiągnął status platynowej płyty.

8/19

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder