17.9

1923
Urodził się Hank Williams (Hiram King Williams) – amerykański muzyk country i autor tekstów. W 1987 został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

1926
Urodził się Bill Black, amerykański basista i kompozytor. Słychać go w większości nagrań Elvisa Presleya przed jego pójściem do wojska. Od 1959 roku grał z własnym zespołem a jego największe przeboje to "White Silver Sands" (1960) i "Don't Be Cruel" (1960).

1967
Urodził się Keon Wauters, flamandzki wokalista grupy Clouseau, prezenter telewizyjny, a czasami aktor i kierowca wyścigowy.

1968
W Nowym Jorku urodziła się, Anastacia Newkirk. piosenkarka, znana z takich przebojów, jak m.in. „I’m Outta Love”, „One Day in Your Life” i „Left Outside Alone”. Według danych z 2005 roku sprzedała dwadzieścia milionów egzemplarzy swoich płyt.

1969
W Wielkiej Brytanii urodził się Keith Flint, wokalista grupy The Prodigy.

1976
W Wielkiej Brytanii ukazała się szósta płyta Ringo Starra, "Ringo's Rotogravure".

1987
Ukazał się album "Big Generator" kapeli Yes. To dwunasty studyjny album grupy. Producentami byli: Yes, Trevor Horn, Trevor Rabin a także Paul DeVilliers. Wydawcą była wytwórnia Atco Records.

1991
Zmarł Tadeusz Mróz, gitarzysta między innymi grup Czerwono-Czarni i Pięciolinia.

1991
Do sklepów muzycznych w Stanach Zjednoczonych trafiło 4,2 miliona egzemplarzy albumu "Use Your Illusion I" i "Use Your Illusion II" Guns N' Roses. Było to największe zamówienie w historii muzyki pop. Każdy z tych albumów pokrył się siedmiokrotną platyną według danych RIAA i został nominowany do nagrody Grammy w 1992 roku.

2005
Zespół Myslovitz, z okazji 25-lecia powstania Solidarności, zagrał koncert w Brukseli.

9/17

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder