17.8

1939
Urodził się Luther Allison, jeden z najlepszych współczesnych gitarzystów bluesowych. W młodym wieku zarabiał na życie grając w klubach między innymi z takimi muzykami jak Howlin' Wolf i
James Cotton.

1949
Urodził się Sib Hashian, perkusista grupy Boston. Hashian został wybrany przez założyciela grupy Boston Toma Scholza w 1975 roku, aby zastąpił oryginalnego perkusistę Jima Masdea.

1951
Nat 'King' Cole nagrał utwór "Unforgettable", który 40 lat później został zremiksowany i ponownie nagrany z jako duet z córką artysty, Natalie Cole.

1953
W Wielkiej Brytanii urodził się Kevin Rowland, lider i wokalista grupy Dexy's Midnight Runners. Zespół działał w latach 1978 – 1986.

1955
Urodziła się Grażyna Auguścik, wokalistka jazzowa. Śpiewa utwory nawiązujące do polskiej muzyki ludowej, muzyki latynoskiej i klezmerskiej.

1955
W Swindon w Anglii przyszedł na świat Colin Moulding, basista i wokalista, współzałożyciel brytyjskiej grupy nowofalowej XTC.

1958
Urodziła się Belinda Carlise. Zaczynała w latach 1977-1986 jako wokalistka formacji Go-Go's. Od 1986 i albumu "Belinda" z powodzeniem kontynuuje karierę solo.

1964
W Los Angeles urodziła się amerykańska piosenkarka Maria McKee. Jest siostrą przyrodnią piosenkarza Bryana MacLeana. W 1982 była współzałożycielką zespołu Lone Justice, z którym wydała dwie płyty.

1965
Urodził się Sławek Starosta, klawiszowiec i wokalista między innym w grupach Kosmetyki Mrs. Pinki i Balkan Electrique.

1973
W Detroit w stanie Michigan w wieku 34 lat zmarł śmiercią samobójczą Paul Williams, wokalista i choreograf grupy The Temptations.

1973
W Wielkiej Brytanii ukazał się singiel "Angie" grupy The Rolling Stones. Ballada stała się jednym z największych przebojów zespołu i wspięła się na pierwsze miejsce światowych zestawień. W USA singiel premierę miał 28 sierpnia.

1974
Klawiszowca grupy Yes Ricka Wakemana zastąpił Szwajcar Patrick Moraz.

1982
W Nowym Jorku zmarł na atak serca Benny Ashburn, menedżer grupy The Commodores.

1998
Na hollywoodzkim Chodniku Sławy została odsłonięta gwiazda Carlosa Santany, z numerem 7080. Artysta wykorzystał okazję i zainaugurował program "Cada Cabez es un Mundo" (Każdy Umysł To Świat), mający zachęcić latynoską młodzież do pozostawania w szkole.

8/17

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder