17.12

1939
Urodził się Eddie Kendricks, w latach 1961­-71 wokalista grupy Temptations. W 1971 roku zadebiutował solo albumem "All By Myself".

1949
W Middlesbrough w Anglii urodził się Paul Rodgers, wokalista i autor tekstów związany głównie z gatunkiem białego bluesa. Uznanie w latach 60. i 70. zyskał jako frontman bluesowej grupy Free, którą następnie porzucił dla współpracy z Bad Company.

1950
W Kingston na Jamajce urodził się Carlton Barrett, perkusista grupy The Wailers Boba Marleya. Grę na perkusji rozpoczął z Lee „Scratch” Perrym oraz swoim bratem Astonem „Family Man” Barrettem w zespole The Upsetters. Bracia dołączyli do Boba Marleya i The Wailers około 1970 roku.

1958
W Orange w Kalifornii urodził się Mike Mills, basista zespołu R.E.M. Mills śpiewa, gra na gitarze basowej, akustycznej i elektrycznej oraz na pianinie. Był też członkiem grupy Hindu Love Gods, założonej w 1984.

1961
W Bristolu w Anglii urodziła się wokalistka Sara Elizabeth Dallin, współzałożycielka popowej grupy Bananarama. Obecnie Sara mieszka w Londynie ze swoim partnerem Basseyem Walkerem, mają córkę Alice.

1988
Pewna japońska firma kupiła za 231 000 dolarów fortepian, będący kiedyś rekwizytem w filmie "Casablanca".

1999
W wieku 56 lat zmarł na zawał serca jeden z najwybitniejszych saksofonistów w historii, Grover Washington Jr.Jego największym przebojem był zaśpiewany przez Billa Withersa utwór "Just the Two of Us."

2005
Isaac Hayes, legenda muzyki soul, trafił do szpitala w Memphis w stanie Tennessee z powodu przemęczenia organizmu. 63 ­letni autor słynnego tematu filmowego do "Shafta", a także Chef z popularnego serialu animowanego "South Park", osłabł wyczerpany serią koncertów.

12/17

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder