17.11

1938
W miejscowości Orillia w Ontario urodził się Gordon Lightfoot, popularny w latach 70. kanadyjski piosenkarz folkowy.

1944
W Tipon w Stanach Zjednoczonych urodził się Gene Clark, współtwórca, wokalista i gitarzysta The Byrds. Był jej liderem w latach 1964-66, a jako solista zadebiutował w roku 1967 albumem "Gene Clark". Zmarł 24 maja 1991 roku.

1946
W Lancashire w Anglii urodził się gitarzysta prowadzący grupy Jethro Tull - Martin Barre. Mieszka w Devon na południu Anglii, gdzie prowadzi własne studio nagraniowe Presshouse.

1966
Urodził się Jeff Buckley (Jeffrey Scott Buckley); piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów.

1970
Radio WPLJ w Nowym Jorku nadało na żywo transmisję z koncertu Eltona Johna. Nagrania zostały później wydane na płycie "11-17-70".

1979
W Londynie zmarł 26-letni basista John Glascock. Zagrał na płycie "Songs From the Wood" Jethro Tull.

1980
Ukazał się longplay "Double Fantasy", to siódmy album solowy Johna Lennona i zarazem drugi, wydany z udziałem Yōko Ono. Artysta otrzymał za niego nagrodę Grammy. Płyta jest powrotem po trwającej pięć lat artystycznej przerwie Lennona, spowodowanej urodzeniem się syna Seana oraz chęci odbudowy stosunków ze starszym potomkiem – Julianem. Zawarte na niej utwory Lennona i Ono tworzą ze sobą kompozycję, przypominającą rozmowę. Piosenki autorstwa Lennona, to głównie utwory o jego rodzinie („Woman”, skierowane do Ono, „Beautiful Boy (Darling Boy)”, opisujące miłość do syna, czy „(Just Like) Starting Over”, mówiące o „drugim początku życia” wraz z rodziną).

11/17

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder