16.12

1943
Urodził się Tony Hicks, brytyjski gitarzysta, wokalista i kompozytor. Od 1962 roku został członkiem grupy The Hollies.

1946
W Sztokholmie urodził się Benny Andersson, szwedzki kompozytor i aranżer, współtwórca muzycznej grupy ABBA oraz współautor tekstów wszystkich utworów tej grupy. Multiinstrumentalista.

1949
Urodził się Billy Gibbons, muzyk i instrumentalista oraz wokalista, gitarzysta grupy ZZ Top. Znany jest również ze współpracy z Vivianem Campbellem, Kid Rockiem, Hankiem Williamsem III oraz grupami Queens of the Stone Age, Revolting Cocks oraz Nickelback.

1993
Po raz pierwszy MTV wyemitowało koncert zespołu Nirvana "Unplugged" zarejestrowany w Nowym Jorku.

2001
Zmarł Stuart Adamson, wokalista zespołu Big Country. Ciało 43-letniego szkockiego muzyka, który zmagał się od lat z problemem alkoholowym, znaleziono miesiąc po jego zaginięciu w pokoju jednego z hoteli na Hawajach.

2007
Zmarł Dan Fogelberg; piosenkarz, kompozytor i multiinstrumentalista.

12/16

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder