16.11

1941
W Vernon w Alabamie urodził się kompozytor i producent Dan Penn, autor takich klasyków muzyki soul jak choćby "Do Right Woman" Arethy Franklin czy "Dark End of the Street" Jamesa Carra.

1962
W Manchesterze urodził się Mani, czyli Gary Michael Mountfield, eksgitarzysta Stone Roses aktualnie muzyk Primal Scream.

1964
W Nanaimo w Kolumbii Brytyjskiej urodziła się Diana Krall, popularna na całym świecie kanadyjska wokalistka jazzowa, która obecnie mieszka w USA.

1987
Paul McCartney wydał singla z utworem "Once Upon A Long Ago".

1989
Płyta "London Calling" The Clash uznana została przez magazyn "Rolling Stone" za najlepszy album lat 80.

11/16

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder