15.8

1933
W Bloomington w stanie Indiana urodził się amerykański wokalista country Bobby Helms. Największy sukces osiągnął w 1957 roku dzięki piosence "Jingle Bell Rock", który zajął 6 miejsce na
liście przebojów.

1947
Urodził się Tom Johnston, gitarzysta i wokalista The Doobie Brothers.

1950
Urodził się John Porter, kompozytor i autor tekstów, członek Akademii Fonograficznej ZPAV.

1950
Urodził się Tommy Aldridge, perkusista, który ma na koncie współpracę z Black Oak, Arkansas, Pat Travers oraz Ozzy Osbournem. Jest muzycznym samoukiem, inspirowany dokonaniami takich zespołów jak Cream, czy The Beatles podjął działalność artystyczną w 1970 roku.

1961
Urodził się Matt Johnson, wokalista, gitarzysta i klawiszowiec grupy The The. Jest też kompozytorem muzyki filmowej.

1969
Na farmie w hrabstwie Sullivan w stanie Nowy Jork (70 mil od miasta Woodstock!), występem Richie Havensa rozpoczął się czterodniowy festiwal The Woodstock Music and Art Fair.

1979
Ukazał się ósmy i jednocześnie ostatni studyjny album grupy Led Zeppelin - "In Through The Out Door". Tylko dwa utwory na płycie nawiązują do muzycznego stylu grupy z wcześniejszych lat jej działalności.

1981
Stevie Wonder przekazał Tami Ragoway złotą płytę, którą otrzymał za "Hotter Than July". Chłopak Tami, Randy Burrell, został zastrzelony 12 grudnia zeszłego roku, gdy wracał do domu z koncertu Stevie'ego Wondera.

1991
Na darmowym koncercie w nowojorskim Central Parku wystąpił Paul Simon. Materiał zarejestrowany podczas show obserwowanego przez ponad 750 tysięcy fanów wydano na bestsellerowym dwupłytowym albumie "Paul Simon's Concert in the Park".

8/15

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder