15.11

1932
Urodziła się Petula Clark, wokalista, kompozytorka, autorka tekstów i aktorka. W latach 50. i 60. była bardzo popularna w wielu krajach świata. W 1980 roku wystąpiła w Sopocie.

1945
W Ballagen koło Narviku w Norwegii urodziła się Anni-Frid Lyngstad Fredriksson, wokalistka grupy ABBA. W 1971 roku ukazał się jej debiut solowy - album "Anni-Frid Lyngstad".

1949
Urodził się Steve Fossen, basista amerykański. W latach 1972-82 grał w grupie Heart, a następnie w formacji Alias.

1954
Urodził się Tony Thompson, perkusista amerykańskiej grupy Chic. Grał też w zespole The Power Station.

1955
Urodził się Joe Leeway, wokalista, gitarzysta, perkusista i klawiszowiec w zespole Thompson Twins.

1956
W Paramount Theater w Nowym Jorku odbyła się premiera pierwszego filmu Elvisa Presleya, "Love Me Tender". Wśród piosenek wykorzystanych w filmie był oczywiście utwór tytułowy.

1974
W Vancouver urodził się Chad Kroeger, wokalista oraz gitarzysta kanadyjskiego zespołu rockowego Nickelback.

1974
W Wielkiej Brytanii ukazała się czwarta płyta Ringo Starra - "Goodnight Vienna". Premiera płyty w USA miała miejsce trzy dni później. Na płycie zagrali m.in. John Lennon, David Foster, Billy Preston i Elton John. Producentem płyty jest Richard Perry.

1982
W warszawskim studiu KAW rozpoczęła się sesja nagraniowa pierwszego studyjnego albumu grupy TSA.

1987
Jason Newsted, były basista grupy Flotsam & Jetsam zadebiutował z Metallicą w czasie koncertu w Tokio. Występ był częścią dalekowschodniej trasy zespołu.

11/15

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder