15.10

1946
Urodził się Richard Lynn Carpenter, piosenkarz, pianista, kompozytor i aranżer, członek duetu The Carpenters niezwykle popularnego w latach siedemdziesiątych XX wieku, szczególnie w USA i Japonii.

1948
Urodził się Chris De Burgh (Christopher Davidson), Brytyjski wokalista rockowy. Karierę muzyczną rozpoczął na początku lat 70. XX wieku, od występów dla gości w rodzinnym zamku
przerobionym na hotel. W 1972 podpisał swój pierwszy kontrakt nagraniowy z wytwórnią A&M Records. Mieszka w Irlandii, w hrabstwie Wicklow. Ma trójkę dzieci, jego najstarsza córka Rosanna Davison (ur. 1984) została Miss Świata w 2003.

1960
Ringo Starr zagrał po raz pierwszy z Beatlesami. Za perkusją zastąpił Pete'a Besta.

1964
W Santa Monica zmarł Cole Porter - wybitny amerykański kompozytor. Zasłynął w latach 30. jako twórca musicali (najsłynniejszy z nich to "Kiss me Kate!") oraz popularnych piosenek, takich jak: "Night and Day", "I've Got You Under My Skin", "Anything Goes", czy "De-Lovely".

1968
W Helsinkach urodził się fiński wokalista Jyrki 69 (właściwie Jyrki Pekka Emil Linnankivi), frontman grupy 69 Eyes, wykonującej gothic rocka.

1983
Płyta "Genesis" zespołu Genesis znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiego zestawienia. Album stanowił punkt zwrotny w karierze grupy, która porzuciła progresywnego rocka na rzecz lżejszych brzmień.

10/15

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder