14.8

1941
W Los Angeles urodził się David Crosby, lider i założyciel takich legendarnych grup, jak The Byrds i Crosby, Stills & Nash. Był jednym z pionierów kalifornijskiej odmiany folk rocka, opartej na
akustycznym brzmieniu i wielogłosowych harmoniach wokalnych.

1953
W Los Angeles przyszedł na świat amerykański kompozytor muzyki filmowej - James Horner. Stworzył muzykę do ponad 110 filmów.

1954
Urodził się Marek Surzyn, perkusista między innymi zespołów Breakout, Krzak, Tadeusza Nalepy i Kciuk Surzyn Band.

1958
Zmarł Big Bill Broonzy, jeden z najwybitniejszych artystów bluesa w historii tej muzyki, współtwórca urban bluesa.

1971
Na świat przyszła Rhonda Ross, aktorka, piosenkarka a przede wszystkim córka wokalistki Diany Ross.

1974
Urodził się Fredrik Larsson - basista szwedzkiego zespołu power metalowego HammerFall. Grał w nim w latach 1994-1997. Odszedł niedługo po nagraniu przez grupę debiutanckiego albumu Glory to the Brave.

1988
W Margaret w Wielkiej Brytanii zmarł w wieku 43 lat Robert Calvert, wokalista, autor tekstów i flecista grupy Hawkwind.

1992
Zmarł Tony Williams, były wokalista zespołu The Platters.

8/14

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder