14.11

1949
W Chicago urodził się James Young, wokalista i gitarzysta grupy Styx. W 1988 roku wydał pierwszą płytę solową "Out On A Day Pass".

1951
W Yonkers w stanie Nowy Jork urodził się Alec John Such, do 1994 roku basista w zespole Bon Jovi. Szczegóły jego odejścia z zespołu nie zostały nigdy ujawnione, zgodnie z panującą w Bon Jovi opinią, że problemy i kłótnie w zespole nigdy nie będą upubliczniane.Wcześniej był członkiem zespołu Phantom's Opera.

1951
Urodził się Frankie Banali, perkusista zespołu Quiet Riot. Był menadżerem zespołu od 1994 roku. Grał też na perkusji w zespole W.A.S.P. ale współpracował również z Billym Idolem.

1955
W Rotterdamie urodził się Ocki Klootwijk, gitarzysta holenderskiej grupy Art Company, która zasłynęła w latach 80. hitem "Suzana".

1964
Urodził się Joe Simmons (ps. Rev. Run, aka DJ Run); wokalista i współzałożyciel hip-hopowej grupy Run-D.M.C.

1968
Urodził się Brian Yale, basista zespołu Matchbox 20.

1972
W Glasgow urodził się Douglas Payne, gitarzysta basowy szkockiego zespołu rockowego Travis.

1975
Urodził się Travis Barker, perkusista zespołu Blink 182.

11/14

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder