13.9

1944
W Chicago urodził się Peter Cetera, amerykański, piosenkarz, wokalista i basista grupy... Chicago. W 1985 roku Cetera zdecydował na opuszczenie zespołu i rozpoczęcie kariery solowej.

1952
W Detroit przyszedł na świat amerykański muzyk i producent Don Was (właściwie Donald Fagenson), współzałożyciel zespołu Was (Not Was). Był też producentem kilku płyt zespołu The Rolling Stones.

1956
W Filadelfii urodziła się Joni Sledge - jedna z wokalistek amerykańskiej grupy Sister Sledge.

1961
W Cosa Mesa urodził się David Scott Mustaine, muzyk thrashmetalowy, multiinstrumentalista. Był gitarzystą zespołu Metallica, a następnie został liderem, wokalistą i gitarzystą thrash metalowej grupy Megadeth, którą założył w połowie lat osiemdziesiątych.

1967
W Los Angeles urodził się Stephen Perkins, perkusista Jane's Addiction.

2009
Basista Clarence Jenkins zmarł wskutek ataku serca, jakiego doznał w trakcie koncertu w Filadelfii. 50-letni muzyk występował z zespołem thrash metalowym Faith Or Fear na festiwalu Arts, Music and Antiques.

9/13

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder