13.11

1943
Urodził się Włodzimierz Korcz, kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent, twórca wielu przebojów. Mąż aktorki Elżbiety Starosteckiej.

1949
Urodził się Stanisław Wielanek, propagator folkloru warszawskiego. Wychował się na warszawskim Czerniakowie, gdzie zaczynał swoją karierę muzyczną. W 1970 założył Kapelę Czerniakowską.

1951
W Sacramento w stanie Kalifornia urodził się Bill Gibson, perkusista zespołu Huey Lewis & the News.

1988
W pałacu Alhambra w Granadzie w Hiszpanii Miles Davis otrzymał szlachectwo i wprowadzono go do zakonu kawalerów maltańskich.

1992
Sting otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Northumbrii w Newcastle-upon-Tyne. Artyście tytuł wręczył wicekanclerz lord Glenamara w uznaniu zasług Stinga na polu sztuki i kampanii ekologicznych.

11/13

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder