12.11

1945
W Toronto urodził się Neil Young, jeden z najbardziej wpływowych rockmenów w historii. Gitarzysta, wokalista i kompozytor rockowy, Kawaler Orderu Kanady i Orderu Manitoby.

1947
Urodził się Donald Roeser, amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor. Członek założonego w 1970 bandu Blue Oyster Cult. Ich największym przebojem była piosenka "Don't Fear (The Reapper)".

1947
Urodził się William Chinnock, kompozytor, klawiszowiec i gitarzysta; współzałożyciel grupy E Street Band występującej w czasie koncertów i nagrań studyjnych u boku Bruce’a Springsteena.

1948
W Kingston na Jamajece urodził się Errol Brown, wokalista zespołu Hot Chocolate. W młodości emigrował wraz z matką do Wielkiej Brytanii gdzie osiedli w Londynie.

1955
W Edynburgu urodził się Leslie McKeown, wokalista zespołu Bay City Rollers.

1964
W Jackson, Minnesota urodził się David Warren Ellefson, basista zespołu Megadeth. W czasach pierwszego składu Megadeth o losach zespołu decydowali głównie David Ellefson i Dave Mustaine. W późniejszym czasie Ellefson współpracował z zespołem Soulfly – brał udział w powstawaniu płyt Prophecy (2004) oraz Dark Ages (2005).

2003
Perkusista Tony Thompson, znany między innymi z grup Chic i The Power Station, zmarł w Encino w Kalifornii. Przyczyną śmierci był nowotwór. Muzyk miał 48 lat.

11/12

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder