11.9

1953
Urodził się Tommy Shaw, wokalista i gitarzysta kapeli Damn Yankees. Wcześniej, w latach 1975-1984, związany był z grupą Styx. W 1984 zadebiutował solo albumem "Girls With Guns".

1957
W Londynie urodził się Jon Moss, perkusista grupy Culture Club. Po rozwiązaniu zespołu w 1986 roku stworzył grupę Heartbeat U.K.

1958
W Londynie urodził się Mick Talbot, klawiszowiec grupy Style Council a wcześniej Dexy's Midnight Runners.

1963
W Los Angeles ukazała się pierwsza na świecie płyta piracka. Był to album "Great White Wonder", dwupłytowy album kompilacyjny z niepublikowanymi utworami Boba Dylana nagranymi na płyty "The Basement Tapes" i "Minneapolis Hotel Tapes 1961". Wkrótce po tym album ten został wydany również w Nowym Jorku i Londynie.

1971
W Billinge w Anglii urodził się Richard Ashcroft, wokalista rockowy, współzałożyciel i lider grupy The Verve, a po jej rozwiązaniu artysta solowy.

1977
W Londynie przyszedł na świat Jon Buckland, gitarzysta popularnej brytyjskiej grupy Coldplay.

1977
Specjalnie dla świątecznego programu telewizyjnego David Bowie wspólnie z Bingiem Crosby nagrali utwór "The Little Drummer Boy".

1987
Do sklepów w Wielkiej Brytanii trafił pierwszy kompaktowy wideosingiel. Na krążku znalazł się teledysk "It's Over" Level 42.

1987
W Kingston na Jamajce został zamordowany przez włamywaczy Peter Tosh, gwiazda muzyki reggae, członek legendarnej grupy Boba Marleya - The Wailers.

2008
Prawie 250 tys. dolarów grzywny będzie musiała zapłacić Madonna za zakończenie swojego koncertu w Londynie po przepisowej godz. 22.30. Występbył dłuższy o 40 minut. Za każde 15 minut po wyznaczonym czasie Madonna musi zapłacić 92,5 tys. dolarów (50 tys. funtów). Był to jej jedyny koncert Madonny w Wielkiej Brytanii w ramach trwającej trasy "Sticky & Sweet". Grzywnę ustalili szefowie stadionu Wembley

2010
Zmarł Carlton "King" Coleman - amerykański piosenkarz i muzyk rhythm and bluesowy. Jest autorem jednego z sygnałów muzycznych używanych przez Piotra Kaczkowskiego w audycji radiowej MiniMax granej w Programie Trzecim Polskiego Radia.

9/11

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder