11.8

1942
Urodził się Mike Hugg, perkusista i wibrafonista w zespole Manfred Mann. Z tym zespołem zagrał na trzech płytach.

1943
Urodził się Jim Kale, od 1966 roku basista grupy Guess Who.

1949
W Cleveland w Stanach Zjednoczonych przyszedł na świat piosenkarz Eric Carmen, popularny głównie dzięki przebojowej piosence "Hungry Eyes" z filmu "Dirty Dancing".

1950
W Bostonie urodził się Erik Brann, wokalista i gitarzysta grupy Iron Butterfly.

1954
W Burton-upon-Trent w Anglii urodził się piosenkarz i kompozytor, Joe Jackson. Nagrał 19 albumów studyjnych i zdobył 5 nagród Grammy. Jego kariera trwa od 1979 roku do dziś.

1957
W Nowym Jorku urodził Richard Reinhardt, znany jako Richie Ramone. Przez pięć lat był perkusistą słynnej amerykańskiej grupy The Ramones. Z zespołem rozstał się w 1987 roku, w wyniku kłótnik z o tantiemy ze sprzedaży koszulek. Jego miejsce zajął Elvis Ramone.

1967
W Saragossie w Hiszpanii urodził się Enrique Bunbury, wokalista rockowego zespołu Heroes Del Silencio.

1967
Podczas "National Blues Festival" po raz pierwszy na koncercie wystąpił zespół Fleetwood Mac.

1970
Urodził się Andy Bell, basista zespołu Oasis, wcześniej był wokalistą w grupie Ride.

1979
W Wolsztynie urodził się Daniel Patalas gitarzysta zespołu Lombard. Pochodzi ze Zbąszynia, gdzie w 2000 r. ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. S. Moniuszki.

1984
Zmarł Percy Mayfield, znany w latach 50. wykonawca rhytm'n'bluesowy. Miał 64 lata.

1999
Zespół KISS otrzymał swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

8/10

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder