1.12

1934
Urodził się Billy Paul wokalista soulowo-jazzowy pochodzący z Filadelfii zdobywca Nagrody Grammy za sprawą największego hitu w swojej długoletniej karierze – mianowicie – "Me And Mrs. Jones"

1944
W Los Angeles urodził się John Densmore, perkusita legendarnego zespołu The Doors. Jest także autorem książki Riders On The Storm, przedstawiającej historię zespołu.

1945
W Paterson w Stanach Zjednoczonych urodziła się Bette Midler, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka nagrań i aktorka. Uważana jest za jedną z najbardziej wszechstronnych piosenkarek amerykańskich.

1966
Zmarł Carter Stanley, wokalista, gitarzysta i kompozytor, prekursor gatunku muzycznego bluegrass, członek zespołów The Stanley Brothers i The Clinch Mountain Boys. Miał 41 lat.

1966
Jimi Hendrix podpisał kontrakt z firmą menedżerską Yameta, którą założyła para menedżerów The Who - Kit Lambert i Chris Stamp.

1967
W Wielkiej Brytanii ukazuje się album "Axis: Bold as Love" grupy The Jimi Hendrix Experience.

1968
Janis Joplin wystąpiła po raz ostatni wspólnie z grupą Big Brother & The Holding Company.

1969
Barry Gibb muzyk, najstarszy z braci Gibb, tworzących zespół Bee Gees, który rozpoczął swoją działalność pod koniec lat 50.odszedł z rodzinnego zespołu tłumacząc, że jest wykończony, nieszczęśliwy i całkowicie pozbawiony złudzeń.

1975
Wytwórnia A&M wydaje album grupy The Styx zatytułowany "Equinox".

1984
Peter Garrett, wokalista zespołu Midnight Oil i szef Partii Rozbrojenia Jądrowego, wystartował w wyborach do Senatu Australii. Muzyk otrzymał 9 % głosów.

1993
W wieku 32 lat zmarł RAY GILLEN, wokalista rockowy, występujący m.in. z BLACK SABBATH i BLUE MURDER.

1996
Irving Gordon, autor niezapomnianego przeboju Nat "King" Cole'a "Unforgettable", zmarł w Los Angeles. Miał 81 lat

2005
w Hollywood Museum otwarto wystawę "Barbra Streisand: The Legacy Collection", na której zaprezentowano ponad 1000 przedmiotów związanych z życiem i karierą popularnej amerykańskiej piosenkarki i aktorki. Sporą część kolekcji zajmują kostiumy i suknie, w których występowała Streisand.

12/1

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder