11.11

1945
Urodził się Chris Dreja (Christopher Dreja) – gitarzysta polskiego pochodzenia, basista brytyjskiego zespołu rockowego The Yardbirds.

1945
Urodził się Vince Martell, gitarzysta i wokalista kapeli Vanilla Fudge.

1953
W La Valletta na Malcie urodził się Andy Partridge, założyciel i gitarzysta brytyjskiej grupy nowofalowej XTC.

1962
Urodził się Mic Michaeli klawiszowiec w zespole Europe.

1970
Bob Dylan wydał swoją pierwszą książkę, zatytułowaną "Tarantula". Wydawnictwo w papierowej okładce kosztowało 13.95 $.

1972
Berry Oakley, basista The Allman Brothers Band, zginął w wypadku motocyklowym trzy przecznice od miejsca, gdzie rok wcześniej w analogicznym zdarzeniu stracił życie lider zespołu, Duane Allman.

2003
Odbył się pogrzeb Bobby'ego Hatfielda, wokalisty duetu Righteous Brothers. Podczas ceremonii jego partner z zespołu - Bill Medley - wykonał utwór "Precious Lord".

11/11

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder