11.10

1928
Urodził się Ennio Morricone, włoski kompozytor, pracujący od wczesnych lat sześćdziesiątych nad muzyką do filmów.

1946
W Buffalo w stanie Nowy Jork urodził się Gary Mallaber, perkusista sesyjny, wokalista i klawiszowiec. jest prawdopodobnie najbardziej znany ze swojej pracy jako perkusista, wokalista wspierający i współ-kompozytor w zespole Steve Miller Band.

1946
W Pottstown w stanie Pensylwania urodził się Daryl Hall (czyli tak naprawdę Daryl Franklin Hohl), współzałożyciel i wokalista duetu Hall And Oates. W 1986 roku zadebiutował jako solista albumem "Three Hearts In The Happy Ending Machine".

1950
W Denver w stanie Kolorado urodził się Andrew Woodfolk, saksofonista i flecista grupy Earth, Wind And Fire.

1957
W Manchesterze urodził się Chris Joyce - perkusista i współzałożyciel zespołu Simply Red.

10/11

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder