11.1

1924
Urodził się Slim Harpo, amerykański bluesman, który naprawdę nazywał James Moore. Jego największe przeboje to "Rainin' In My Heart" i "Baby Scratch My Back."
Jest również autorem piosenki "I'm A King Bee", którą zamieścili na swoim albumie The Rolling Stones.

1942
Urodził się amerykański wokalista i saksofonista Clarence Clemons, w latach 1973 - ­1989 członek grupy Bruce'a Springsteena ­ E Street Band. Wydał też kilka albumów solowych.

1946
Urodził się Ryszard Poznakowski, kompozytor, aranżer, multiinstrumentalista najbardziej kojarzony z działalnością zespołów Czerwono Czarni i Trubadurzy.

1948
Urodził się Terry Williams; perkusista zespołu Dire Straits w latach 1982–1984 i 1985–1989.

1952
Urodził się Lee Ritenour, amerykański gitarzysta i kompozytor. Był jednym z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych gitarzystów sesyjnych i brał udział w nagraniu ponad 200 płyt. Jego największym przebojem w twórczości solowej był utwór "Is It You".

1958
Urodziła się Vicki Paterson wokalistka i gitarzystka zespołu The Bangles.

1963
W Los Angeles przy Bulwarze Zachodzącego Słońca (Sunset Boulevard) otwarto pierwszą w USA dyskotekę "The Whiskey ­A ­Go - ­Go". Przez lata nagrano tam wiele płyt koncertowych i była to prawdziwa wylęgarnia talentów tam właśnie szef wytwórni Elektra odkrył grupę The Doors.

1963
Wytwórnia Parlophone wydała singel "Please, Please Me" kwartetu The Beatles, pierwszą płytę Anglików, która dotarła na pierwsze miejsce listy przebojów w Wielkiej Brytanii.

1965
Urodził się Tomasz Olejnik, wokalista legendarnego zespołu Proletaryat. W roku 1989 w Jarocinie zdobyli trzy główne nagrody. Nagrodę publiczności, dziennikarzy i organizatorów.

1965
W Warszawie urodziła się Edyta Bartosiewicz ­ wokalistka, współpracująca wcześniej z grupą Holloee Poloy.

1992
Album "Nevermind" zespołu Nirvana osiągnął pierwszą pozycję na liście Billboard 200.

2003
Mickey Finn, brytyjski perkusista, znany ze współpracy z legendą glam rocka, angielskim zespołem T.Rex, zmarł w szpitalu w Croydon, na południe od Londynu. Muzyk przeżył 55 lat.

2005
Zmarł Spencer Dryden, perkusista legendarnej grupy The Jefferson Airplane. Przyczyną śmierci artysty był rak.

2006
30 tysięcy i 200 zł wylicytowano na internetowej aukcji za gitarę Carlosa Santany. Instrument został wystawiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Gitarę wyprodukowała firma PRS Guitars. Na instrumencie Santana złożył swój autograf.

1/11

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder