1.11

1950
Urodził się Jerzy Goleniewski, basista w zespołach Breakout, Bumerang, Flash Band, Dzikie Dziecko a także Golen Express.

1951
W Youngstown w stanie Ohio urodził się klawiszowiec zespołu Kool & the Gang - Ronald Bell.

1962
W Grand Rapids w stanie Michigan (USA) urodził się Anthony Kiedis, charyzmatyczny wokalista i współzałożyciel kalifornijskiej grupy Red Hot Chili Peppers. Od wielu lat zmaga się z uzależnieniem od narkotyków.

1962
W Oslo urodził się Magne 'Mags' Furuholmen, założyciel grupy a-ha, w której gra na instrumentach klawiszowych oraz ostatnio komponuje muzykę. Założył również dwa inne zespoły: Timbersound oraz Bridges.

1963
Urodził się Rick Allen (Richard John Cyril Allen), perkusista Def Leppard. Gra jedną ręką - w tragicznym wypadku samochodowym 31 grudnia 1984 roku za miastem Sheffield, gdy perkusista wypadł z samochodu ...

1964
W Nowym Jorku przyszła na świat Sophie B. Hawkins, amerykańska wokalistka, autorka tekstów piosenek, malarka. Uważana jest za piosenkarkę i kompozytorkę pop, jednak jej inspiracje sięgają dalej, m.in. do muzyki dance i folk.

1967
W Melbourne urodziła się Filippina Lydia ("Tina") Arena. Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat występami w muzycznym programie TV "Czas młodych talentów".

1968
George Harrison, jako pierwszy Beatles, wydał solowy album. Był to soundtrack do psychodelicznego filmu "Wonderwall".

11/1

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder