10.9

1928
W Teksasie urodził się Jimmy Dean - gwiazda country, osobowość telewizyjna i biznesmen (założyciel Jimmy Dean Food Company). Wylansował hit "Big Bad John".

1940
Na świat przyszedł Bobby Hatfield, wokalista z zespołu The Righteous Brothers.

1943
W Nowym Jorku urodziła się Ronnie Spector (Veronica Yvette Bennett) - wokalistka zespołu The Ronettes. Nazywana jest "prawdziwą niegrzeczną dziewczynką rock and rolla".

1947
Urodził się Ian Anderson - szkocki muzyk rockowy. Instrumentalista, kompozytor i autor tekstów, od 1967 założyciel i lider grupy Jethro Tull.

1950
W Nowym Jorku urodziła się Patti Austin - amerykańska wokalistka R&B i jazzowa, laureatka nagrody Grammy. Quincy Jones i Dinah Washington sami określili się jako jej rodzice chrzestni.

1958
Urodził się Michał Coganianu, perkusista. W roku 1982 dołączył do Oddziału Zamkniętego zastępując perkusistę Jarosława Szlagowskiego.

1961
W Perth urodził się Jon Farriss, perkusista australijskiej grupy INXS. Najmłodszy z braci Farriss. Debiutował w młodzieżowym zespole Top cat w roli perkusisty. Gry na tym instrumencie uczył się już od 4 roku życia.

8/10

Klasycy Rocka

W każdą środę i piątek od 19.00 na żywo.

Jak przenieść się w krainę muzyki, która daje poczucie wolności, niezależności, buntu, kontestacji i świadomego przeżywania chwili? Posłuchać w każdą środę i piątek o godz. 19.00 kultowej audycji red. Romualda Jakubowskiego „Klasycy Rocka”, w której przez dwie godziny zapoznacie się z tym, co dziś wpisuje się w kanon muzyki buntowników, outsiderów, rebeliantów i czarnych owiec. To co, dajemy czadu?

READY, STEADY, GO!
czytaj

Rockowisko

W każdy wtorek i czwartek od 19:00 na żywo.
ROCKOWISKO – podobno świeża krew jest najlepsza… Dzięki wytrawnemu gustowi znawców rocka - Romualda Jakubowskiego i Adama Dobrzyńskiego - w audycji będziecie mogli usłyszeć najnowsze kawałki m. in. tak klasycznych kapel jak: AC/DC, Metallica, Motorhead, Mech, ale i soczyste kąski w postaci młodszych zespołów. Sięgniemy także do lat dziewięćdziesiątych. Na pierwszy ogień pójdą zatem: Airbourne, Against Me! Sabaton, Canion, Kruk i wiele, wiele innych. A zatem przygotujcie sztućce, napełniajcie kielichy, niech popłynie ślina! Strawa zostaje wniesiona na stół!
czytaj

Streamfinder